Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 1649
O nás TEAM | Výletujeme

O našem TEAMU Rodinné výlety

  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé České zemi.

Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo kam se podíváme a kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout s kočárkem, na odrážedle (které občas táhneme na provaze 🙂 ) a zároveň aby byly zajímavé i pro naše děti.

Rádi bychom si naše výlety zaznamenaly, protože máme krátkou paměť a taky abychom si mohli časem zavzpomínat, jak to bylo fajn.

S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás inspirací nebo tipem na výlet. Jsou zde tipy kam vyrazit na pěší výlet s malými dětmi.

Máte-li svůj vyzkoušený výlet a chcete se podělit napište nám.

Proč píšeme o výletech

Pravidelně jezdíme na výlety do okolí Prahy nenašli jsme zajímavý web, kde by jsme našli tipy na výlety s dětmi. Proto jsme plánovali vlastní výlety. Velmi často jsme si tak lámali hlavy kam v našem okolí (Prahy) vyrazit do přírody. Někdy jsme hodinu před odjezdem přesně nevěděli kam jet :-/

Tento web je pro nás rodinným albem a zároveň pomocníkem našim kamarádům a všem rodinnám s dětmi, které jezdí na výlety ale nedostává se jim námětů.

Tímto webem chceme dát rodinám s dětmi nápady a tipy na výlety do přírody. Tipy na hrady, zámky si najdete sami 🙂

Kam obvykle jezdíme

Jelikož bydlíme v severní části Prahy, vyrážíme tak, aby jsme byly do hodiny a půl na výchozím místě našeho výletu. Obvykle vyrážíme severně či východně od Prahy.
Výlety, ale podnikáme i v různých koutech naší země, tam kde se zrovna ocitneme.

Pomoc dětem na odrážedle

motorka s pomocným provazem a Áňoua

Dětská motorka s pomocným provazem a Áňou

Téměř všechny výlety jsme s rodinou s dítětem na platové (enduro)motorce či kolo-odrážedle, které mělo mírné přesto zásadní vylepšení. Na řídítkách máme omotaný cca 1,5metru provazu, kterým kolo (odrážedlo) táhneme. Pokud jsou děti unavené, či je cesta do kopce, tak je vezmeme do vleku. Rozhodně ho doporučujeme i na krátký výlet.

Jak hodnotíme náročnost tras

Hodnotíme náročnost trasy jako ve škole – 1 nejlepší. Hodnocení náročnosti je velice záludné, protože většina cesty může být bez problémová, ale pokud i jen 500 metrů přenášíte kočár přes kameny, potoky, bahno, stromy a jiné nástrahy, pak hodnocení strmě padá.

  1. Jedničky – příjemná bez  nástrahová cesta
  2. Dvojky – cesta povětšinou příjemná, občas výmol
  3. Trojky – cesta se dá zvládnout, ale chvílemi to dře
  4. Čtyřky – většinou špatné, cestu si neužije, občas se musí přenášet.
  5. Pětky – vůbec nedporučuji (např. nutné přenášet kočárek, spadlé klády, neshůdné cesty, atd. Většinou na tyto záludnosti upozorňujeme v popisu trasy.

Pokud jsme celý výlet nemuseli dítěti na odstrkovadle pomáhat či nám kočár nikam nepadal dáváme za „jedna“.

Doba cesty z Prahy na začátek výletu

Do doby výletu nepočítáme samotnou cestu na výchozí bod. Je  již jedno jestli jedeme autem či vlakem. Děti si cestu vlakem užívají, ale pro nás je to náročně. Obvykle si připočteme 1,5 hodiny na jednu cestu.

Oblečení a vybavení na výlet

Jak praví přísloví, neexistuje špatné počasí pouze špatné oblečení 🙂
Na výlety jezdíme celoročně, pokud zrovna neleje či opravdu pořádně nemrzne. Naopak jsme raději když jsou -3°C než +3°C protože, děti nejsou hned mokrý.
Pro děti (1-4roky) máme vždy dvoje kalhoty, spodky, ponožky.  V zimě dvoje rukavice, čepici i bundu.
V létě naopak vždy bere piknikovou deku 2x2metry (z Lídlu), která může ležet vlhké zemi a je stále suchá.

piknik na dece

piknik na dece

V létě bereme minimálně 2,5 litru vody na člověka a další dva litry máme v autě.
Nezapomene na švýcarský nůž, pár náplastí, desinfekční alkoholové polštářky.

Kočárek Firkon Verano s Terkou

Kočárek Firkon Verano s Terkou

Polský kočárek značky Firkon model Verano dostal zabrat, ale zvládl obě děti.  Odrážedlo máme JD Bug Billy.

Samozřejmostí jsou dva nabité chytré telefony s aplikací Mapy.cz a staženou offline turistickou mapou, ale přehled výletů na mapě jsme udělali u Googlu. S klasickou papírovou mapu už nevyrážíme.