Beroun – Tetín – Srbsko

Beroun Tetín Srbsko 12
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Výlet, který si pamatujeme i po letech, protože jsme asi třetinu cesty kočárek přenášeli a Radka s Vaškem nás za to proklínali 🙂 Pro chodící děti to bude moc pěkná procházka, ale pro kočárky nedoporučujeme.

Z berounského vlakového nádraží jsme šli částečně po silnici a částečně po zpevněné cestě do Tetína. Tam jsme objevili jednoho tamějšího nadšence (je jich tam prý několik), který nám velmi obsáhle povídal o historii obce a jejich památkách (vybral si od nás symbolické drobné „vstupné“ na opravy dalších památek). Z Tetína jsme vyrazili na nedaleký kopec odkud byla skutečně nádherná vyhlídka na Berounku. Ačkoliv byla cesta v mapě běžně značená ve skutečnosti byla úzká kamenitá (místy hodně vymletá) s napadanými stromy přes cestu. Z vyhlídky jsme pokračovali teréními lesními cestami přes oblast Koda až do Srbska na vlakové nádraží. Zpět do Berouna je to jednu zastávku vlakem, který o víkendu jezdí co půl hodiny.

Naše cesta vedla většinou lesem, takže jsme na občerstvení nenarazili. Jen v rezervaci Koda vyvěral pramínek.

  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Další fotky jsou určeny jen pro rodinu a přátele.

Informace o výletu

Doba výletu4.5 hod
Délka trasy6.9 km
Cesta je okruhemnení
Jak se nám výlet líbil
★★★
☆☆
Vhodnost pro kočárky
☆☆☆☆
Vhodnost pro odstrkovadla☆☆☆☆☆
Penízky budou potřeba nana vlak
Otevřít mapuWWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu)Mapa JPG
Další infovlakem,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *