Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 1649
Černousy – meandry Smědé – Višňová | Výletujeme

Černousy – meandry Smědé – Višňová

Říčka Smědá (z www.kudyznudy.cz)
Říčka Smědá (z www.kudyznudy.cz)
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Toto byl jeden z našich nejhezčích výletů nejen pro trasu, přírodu a ale pro nás zdravě neprůchodným teréném, ale hlavně protože jsme vyrazili první větší výlet s naší prvorozenou Aničkou.

Výlet začal na nádraží ve Višňové (Liberecký kraj, Frýdlantsko) odkud jsme jeli vlakem pár kilometrů k polským hranicím do obce Černousy. Kdyby jsme pokračovali asi 300metrů jsme v Polsku. Hned od mini nádraží vede zelená turistická cesta po neudržované zarostlá polní cesta, plná výmolů a kravinců. Po většinu cesty až železničnímu mostu jsme kočárek přenášeli. Asi to bylo tím, že Áňa byla opravdu malá (2,5měsíce) a nechtěli jsme ji vyklepat.

Jedno moc hezkých míst je právě železniční most, kde musíte jít pár metrů písečno-oblázkovým korytem průzračně čisté řeky Smědé. Je to skvělé místo na zastávku. Dále cesta vedla podél řeky, po lesních cestách. Před Dubovým rybníkem se napojíte na pěknou lesní asfaltku, která po pár metrech končí  u rybníka.

Protože u samotného rybníka nebyla cesta moc sjízdná, vzali jsme to lesem. Tj. před menším rybníkem pokračujete rovně do lesa (mimo turistickou cestu). Cesta byla mírně podmáčená a zarostlá travou do půl lýtek, ale jinak nic strašnýho. Více méně vyšlapaná cesta pokračuje do minivesničky či osady u Nademlýnského vrchu.  Pěkné zapadlé a klidné místo.

Od osady se definitivně odpojíte od řeky Smědé, jdete po polní asfaltce nad loukami a krásnými výhledy. Svačinu a odpočinek jsme si dali pod vzrostlými břízami. Na konci luk se zelená turistická cesta stačí do údolí Předlánce. Odtud již bylo vidět nádraží a naše auto.

Ještě jsme neměli výletu dost a pokračovali jsme 1,2km na údajně vyhlídkové místo Pohanské kameny. Je to uskupení kamenů na vrcholu kopce. U zastávky autobusu jsme si koupili zmrzlinu a pití.

Informace o výletu

Doba výletu 4 hod
Délka trasy 7.4 km
Cesta je okruhem není
Jak se nám výlet líbil
★★★★★
Vhodnost pro kočárky
★★★★
Vhodnost pro odstrkovadla
★★★
☆☆
Penízky budou potřeba na vlak
Otevřít mapu WWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu) Mapa JPG
Další infoautem, u vody, vlakem,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *