Libčice – Máslovice muzeum a zpět

Mléko z Karlínské mlékárny
Mléko z Karlínské mlékárny
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Na výlet z Libčic nad Vltavou do Máslovic jsme vyrazili s Jarmilkou a jejím Matouškem. Matoušek a naše Áňa měli dva roky a myslím, že to byl výlet tak akorát.

Samotný zážitek byla cesta vlakem a pak převozem přes Vltavu. Na pravém břehu jsme si dali oběd. A pak po silnici a prudším stoupání starou lesní cestou hurá do Máslovic. Cestou je dřevěná socha, lavičky.

V Máslovicích jsme chytli otevřené muzeum Másla, kde si děti mohli pohrát, točit a tlouct „máslo“. Zrovna tam byla i interaktivní výstava kukačkových hodin 🙂 Pokud by jste čekali, že Máslovice se jmenují podle velkovýroby másla, tak se plete. Majitelem místního panství byl pan Máslo.

Tento výlet není okruhem, protože se jde tam i zpět stejnou cestou. Děti se těšili na převoz. Měli jsme s sebou plastová odrážedla, která jsme použili jen na silnici. Protože byl začátek podzimu, nebyly nikde žádní turisté.

  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Další fotky jsou určeny jen pro rodinu a přátele.

Informace o výletu

Doba výletu4 hod
Délka trasy3.6 km
Cesta je okruhemnení
Jak se nám výlet líbil
★★★★
Vhodnost pro kočárky
★★★
☆☆
Vhodnost pro odstrkovadla
★★★
☆☆
Penízky budou potřeba napřevoz
Otevřít mapuWWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu)Mapa JPG
Další infou vody, vlakem,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *