Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 1649
Machnín u Liberce | Výletujeme

Machnín u Liberce

Machnín
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Kratičký výlet tam a zpět měl dva skvělé cíle, unikátní „převoz, výtah“ přes vodu a zříceninu hradu Hamrštejn. Auto jsme nechali na mini parkovišti na žluté značce  v Machníně u Liberce. Značená cyklostezka se mění v kamenitou lesní cestu.

Cestou se stavte u vysokého železničního mostu, který je pravděpodobně staven pro dvě koleje, ale je zde jen jedna. Přes kopec dojdete k železniční zastávce Machnín, od ní přímo dolu po cca 100metrech dojdete k tranbordéru. Super zajímavost, kdy se v kabině pomocí lana přetáhnete na druhou stranu říčky Lužická Nisa. Děti se zde vyblbli.

Trochu jsme pospíchali, tak jsme nestihli se podívat na zříceninu hradu Hamrštejn, který byl nad námi. Stejnou cestou pak nazpět.

Informace o výletu

Doba výletu 1.5 hod
Délka trasy 2.5 km
Cesta je okruhem ano
Jak se nám výlet líbil
★★★
☆☆
Vhodnost pro kočárky
★★★
☆☆
Vhodnost pro odstrkovadla
☆☆☆☆
Otevřít mapu WWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu) Mapa JPG
Další infoautem, s dětmi,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *