Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 1649
Mšeno – Průsečná skála – Přírodní divadlo – Mšeno | Výletujeme

Mšeno – Průsečná skála – Přírodní divadlo – Mšeno

Údolí Močidla
Údolí Močidla
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Krásnou dubnovou sobotu jsme vyrazili na Kokořinsko, konkrétně do Mšena a jeho okolí. Myslím, že to byl jeden z teréně náročnějších výletů ale stál za to.

Ve Mšeně jsme pohodlně zaparkovali u hlavní silnice a vydali se po modro-červeno-zelené turistické cestě. Hned pár kroků za prvníi domy začíná příroda, louky remízky. Stoupání je v úžlabině, kde bylo kluzko  a bahnivo. Kočárek hned dostal zabrat, Anku na kolo-odrážedle jsme více méně celou dobu táhli. Nad Mšenem u  křížení turisticé cesty s cyklo trasou je lavička a nádherná vyhlídka do kraje (super místo na svačinu).

Pár metrů rovina mezi loukami a hned od rozcestí Bílka je po modré prudší klesání do typické kokořínské pískovcové rokle – Močidla. V rokli je to na kočárek úplně v pohodě a odrážedlo také, protože většina cesty již pozvolně klesala. S Ankou jsme prozkoumali co je to „převis“ a krásky skal z blízka. Až do teď jsme potkali jen pár lidí, vypadalo to na osamocené toulání se krajem…

Od rozcestí s Náckovou roklí opět začalo stoupání a téměř davy lidí. Nevím jestli ten víkend byl něčím zvláštní, ale lidí bylo na můj vkus moc. Cesta stoupala měkým pískem, rozježděnou cestou a nakonec k „Faranovi“ pruťákem po starém listí. To je to stoupání kdy je kočárek tak o metr výše a a jeho kola mizí v listí.

Už nevím proč se tomu tam říká Faraon, ale pokud půjdete od něj do leva po žluté dorazíte k velkým kamenům, které připomínají Hlavu a Žábu. Zde jsou opět lavičky a pro nás místo na oběd. Pozorovali jsme šrumec kolem nás, zde bylo ústředí všech dalších výletníků.

Další kroky nás vedli přes Průsečnou skálu, což je vyhloubená cesta (úvoz) v pískovcové skále z doby Švédských válek. Zde jsme přibližně v polovině cesty. Dále jsem se zbaběle nevydali po cyklotrase, ale po modré turistické. Zde jsou kola naobtíž, protože vymleté kořeny nutí jet velmi pomalu, či přenášet. Následný cca kilometr jsme šli celkem dlouho. Alespoň na konci bylo překvapení v podobě malých palisád a přilbice. Zde se můžete vyfotit jako voják na hradbách – švédský val. Pokud se opravdu zadíváte do krajiny, uvidíte v lese pozůstatky valu a příkopu před ní.

Poslední úsek po modré turistické cestě, byl snad za odměnu. Čekala nás rovina a prudší začátek údolí. Zde si Áňa užívala rychlost kola, mi trnuli. Celé údolí bylo asi kdyby v minulosti vyhledávané odpočinkové místo. Míjeli jsme pozůstatky přírodního divadla (kde se dnes hraje), Husův památník, opravené altány, jeskyňku. Cesta byla pozvolně klesající široká, rovná a vedla v malebném údolí.  Na konci údolí je malé parkoviště (už ve Mšeně), moc pěkné dětské hřiště, louka a po pár metrech se dostane do městských lázní – venkovní moc pěkné koupaliště. Kdyby jsme tam byly v létě určitě by jsme se vykoupali. Tím jste již zpátky ve Mšeně.

Informace o výletu

Doba výletu 4.5 hod
Délka trasy 5.3 km
Cesta je okruhem ano
Jak se nám výlet líbil
★★★★
Vhodnost pro kočárky
★★
☆☆☆
Vhodnost pro odstrkovadla
★★
☆☆☆
Otevřít mapu WWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu) Mapa JPG
Další infoautem, koupání, u vody, vyhlídka,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *