Okruh v lese Březí Babice u Říčan

Okruh v lese Březí Babice u Říčan mapy
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Společný březnový výlet s Tomášem, Pavlou a Honzíkem nás tentokrát zavedl na Říčansko, do převážně rovinatého lesa. Ambice byla ušlapat alespoň 10km. Ale rychlost dětí a teplý oběd nás zdržel, tak že jsme zvládli běžnou vzdálenost cca 4km. Po výlete jsme se ještě jeli podívat na jejich „domeček na kolech“ 🙂

Auta jsme nechali i pěkného kostelíka sv. Bartoloměje v Březí nedaleko Říčan. Než dorazil Tomáš s rodinou pouštěli jsme létajícího draka na louce u kostelíka, který stojí na kopci nad vesničkou. Samotná trasa naší výpravy vedla celou dobu lesem po zpevněných i nezpevněných cestách. Naše Aňá zvládala na kolo-odrážedle bez problému (samozřejmě jsme ji pomáhali na provaze). Hlavně začátek a konec cesty vedl po kočičích hlavách, které Terku (7m) v kočáře pořádně naklepali Studené březnové počasí  Tomáše dost zaskočilo.

Toho kdo by si chtěl výlet protáhnou a něco se dozvědět, může využít Říčanské naučné stezky (další info) .

První část cesty po nezpevněné starší cestě, byla v pohodě, jen jsme museli párkrát přenášet přes padlé stromy. Proto dáváme nižší hodnocení. Pokud půjdete jen po zpevněných cestách, bude cesta snazší. Ty už asi budou dnes odklizené. V nejvzdálenějším místě výletu dorazíte k potoku tekoucím od Babic. Zde děti házeli šišky a vyváděli jiné taškařice.

  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Další fotky jsou určeny jen pro rodinu a přátele.

Informace o výletu

Doba výletu3.5 hod
Délka trasy4.2 km
Cesta je okruhemano
Jak se nám výlet líbil
★★★
☆☆
Vhodnost pro kočárky
★★★
☆☆
Vhodnost pro odstrkovadla
★★★★
Otevřít mapuWWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu)Mapa JPG
Další infoautem, u vody,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *