Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 1649
Po Berouně za medvědy | Výletujeme

Po Berouně za medvědy

Medvědi v Berouně
Medvědi v Berouně
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Na výlet vlakem jsme vyrazili s Vaškem a Jonáškem (2,5r). Lákal nás opět Beroun a „Pohádkový les s Evelínou“ tj.  připravené soutěže pro malé děti. Jakýsi dětský den se konal v městském parku, neboli zalesněném vrcholu, kde jsou známý medvědi.

Obligátní vlak-courák z Prahy do Berouna si děti( 2,9 ; 2,5 ;0,9 roku) užili. Překvapením bylo teplé slunečné počasí, i když předpověd hlásila 15° a deštivo.

Na zalesněný vrch vedla cesta kolem točené zmrzliny, přes pěkné náměstí  a zastávkou na oběd v restauraci. Po O jsme pokračovali do městského parku, kam lze dorazit s kočárem a prudkým stoupáním do 15ti minut. Startovní místo soutěží bylo dětské hřiště s bufetem a medvědy 🙂

Pro nás soutěže znamenali lovit rybičky, či házet míčkem tak dlouho dokud to bavilo. Děti poslepu nahmatávali myš či poznávali kytičky.

Aby jsme nečekali na vlak 20min na nádraží, stavili jsme na dětském hřišti, které je mezi náměstím a nádražím. Na kopci (pardon Hoře :-)) je větší louka s výhledem na město – ideální místo pro zastavení či piknik. Komu by to i tak nestačilo, je zde rozhledna.

Pokud si chcete s dětmi užít cestu vlakem, zmrzlinu, minimální chození a trochu lesa, jeďte na medvědy do Berouna.

Doba našeho výletu byla dlouhá díky zmrzlině, obědu, hraní, piknikování, atd.. Jinak lze zvládnout za mnohem kratší dobu.

Protože mapy.cz neumí vyznačit trasu výletu po lesních cestách, je tentokrát trasa na mapě  vyznačena pomocí „měření“.

  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Další fotky jsou určeny jen pro rodinu a přátele.

Informace o výletu

Doba výletu 5 hod
Délka trasy 4 km
Cesta je okruhem ano
Jak se nám výlet líbil
★★★★
Vhodnost pro kočárky
★★★★
Vhodnost pro odstrkovadla
★★★
☆☆
Otevřít mapu WWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu) Mapa JPG
Další infovlakem,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *