Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 1649
Srbsko – lom u Chlumu – Srbsko | Výletujeme

Srbsko – lom u Chlumu – Srbsko

Plán výletu - Po stopách prvních lidí
Plán výletu - Po stopách prvních lidí
  • Sdílet FB
  • Sdílet FB

Za mladých skautských let bylo Srbsko u Berounky častým cílem Michalových výprav. I proto jsme sem vyrazili společně Tomášem, Pavlínkou a jejich dětmi a dalšími rodinami (celkem asi 15lidí) na výlet (vlakem). Protože nás bylo cca 15-20 tak jsme relativně krátký výlet jsme proložili mnoha hrami se společnou legendou „Po stopách prvních lidí“a pečením buřtů. Ve starém opuštěném lomu jsme nakoukli do jeskyně, poslechli si vyprávění speleologů, kteří zde právě zamořovávali vstup do průrvy.
Speleologové vyprávěli příběh o sesunuté stěně lomu: Stěnu odstřelili komunisti ze sesbírané válečnou munice začátkem padesátých let. Odstřelili obrovskou stěnu, ale až poté spočítali, že by vyvezení materiálu stálo více peněz než by utržili prodejem. Proto tam do dnes je svah sesunutého vápence.
Trasa výletu se částečně začíná i končí v Srbsku. Po odbočení ze zelené turistické cesty jdete jen po vyšlapané pěšině v lesíku. V samotném Srbsku je několik hospůdek.
Na přiložené mapě je cesta značena po silnici, to je špatně, běžte po lesní cestě. Při sestupu do lomu jsme museli kočárek přenášet a raději jsme Anku vyndali úplně.

Informace o výletu

Doba výletu 4 hod
Délka trasy 4.1 km
Cesta je okruhem ano
Jak se nám výlet líbil
★★★★
Vhodnost pro kočárky
★★★★
Vhodnost pro odstrkovadla
★★
☆☆☆
Otevřít mapu WWW
Stáhnout mapu pro navigace (GPS) GPX, KML
Stáhnout (mapu) Mapa JPG
Další infou vody, vlakem,

TEAM

Jsme Terka (v kočárku), Evička, Anička (na koni), Michal a tvoříme TEAM, který pravidelně vyráží na výlety po okolí Prahy i celé zemi. Po každé dlouze vymýšlíme a připravujeme místo, kam se podíváme a "okruh" kudy půjdeme. Vymýšlíme takové trasy, aby se daly zvládnout v kočárku a na odrážedlu (které občas táhneme na provaze :-) ) . S naší rodinou, přáteli i vámi se rádi podělíme o naše cesty, které mohou být pro vás tipem na výlet.

Další výlety


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/109052/virtual/www/domains/vyletujeme.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *